Medycyna naturalna wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, obejmuje szczegółowy wywiad z pacjentem,  badanie pulsu oraz diagnozę z języka. Na tej podstawie ustalamy diagnozę i dobieramy odpowiednie zabiegi lecznicze oraz zalecenia dietetyczne.

  • Pierwsza wizyta diagnostyczna – 250 zł | 120 min
  • Kolejna wizyta – 100 zł
Leczenie to polega na wyrównywaniu zaburzeń przepływu energii qi w naszym organizmie. Osiąga się to przez wkłuwanie specjalnych cieniutkich igieł akupunkturowych w punkty, leżące wzdłuż przebiegu meridianów (kanałów energetycznych) w naszym ciele.

Punkty dobiera się korzystając z zasad tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM).

Metody stymulowania odpowiednich miejsc na skórze lub tkance podskórnej za pomocą mosiężnych Pinów w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, pobudzenia procesów regeneracyjnych i przywrócenie organizmu do prawidłowego funkcjonowania.

Zasada działania baniek opiera się na wewnętrznym wytworzeniu próżni, doprowadzając do efektu przekrwiennego. Tym samym w miejscu zabiegowym pobudzamy wzrost limfocytów i wzrost komórek odpornościowych

Zabieg wspomagający oczyszczanie uszu z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i zalegającej woskowiny usznej. Zmniejsza szumy uszne, normalizuje ciśnienie w obrębie uszu oraz przeciwdziała przewlekłym stanom zapalnym.

Zabiegi z użyciem moksy są jednymi z podstawowych zabiegów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i polegają na ogrzewaniu punktów akupunkturowych. Moksa może być stosowana profilaktycznie jak i leczniczo dla istniejących już chorób. Na podstawie diagnozy terapeuta dobiera odpowiedni zabieg. Zabiegi moksy mają dobroczynne działanie na układ nerwowy, trawienny, oddechowy i sercowo-naczyniowy.

Przewiń na górę